Inne Folia w płynie

Folia w płynie

LEU GUM

Niejednokrotnie podczas przeprowadzania prac budowlanych bądź konserwatorskich, napotyka się na elementy, które ciężko jest osłonić tradycyjnymi metodami – części metalowe, zdobione drewno, itp.

Gdy stosujemy preparaty oczyszczające, używa się substancji mogących stanowić zagrożenie dla metalu; na przykład kwas chlorowodorowy zawarty w produktach MUROLIN 3 i REINFIX, powodujący bardzo szybką korozję za sprawą anionów chlorkowych Cl-.

Usuwanie graffiti też jest procesem, w którym podłoże może zostać wystawione na niepożądane działanie. Załóżmy, że zmywamy graffiti z kamienia naturalnego, pod którym znajduje się cokół z bardzo starego i chłonnego tynku mineralnego. Podczas spłukiwania istnieje ryzyko wchłonięcia rozpuszczonego brudu przez tynk i powstanie „zaciekającego” cienia.

W takiej sytuacji z pomocą przychodzi preparat LEU GUM – zawieszona w wodzie amonowej dyspersja kauczuku. Wystarczy nałożyć go na chroniony element (albo wykorzystać jako klej do przyczepienia folii) i po zakończeniu prac usunąć.

Op. zł/1kg (netto) cena opakowania (netto) cena opakowania (brutto)
5 kg 56,00 zł 340,00 zł 418,20 zł
10 kg 56,00 zł 650,00 zł 799,50 zł