Chemia elewacyjna Oczyszczanie

Wendro

Op. zł/1kg (netto) cena opakowania (netto) cena opakowania (brutto)
1 kg 48,00 zł 48,00 zł 59,04 zł
5 kg 43,50 zł 217,50 zł 267,53 zł
10 kg 40,50 zł 405,00 zł 498,15 zł

Opakowania: 1 kg, 5 kg, 10 kg

Alkaliczna pasta do oczyszczania i usuwania lakierów z ługoodpornych podłoży.

Opis produktu:

WENDRO jest wysoce skutecznym środkiem do oczyszczania podłoży mineralnych; rozpuszcza twarde, trudno usuwalne nawarstwienia z kamienia.

WENDRO pozwala na oszczędność czasu i nakładów, gdyż konsekwentnie usuwa w jednej operacji kilka warstw farb olejnych, akrylowych i mineralnych, powłoki drewnochronne i większość lakierów do drewna.

Obszary zastosowań:

WENDRO można stosować na podłożach mineralnych jak kamienie sztuczne i naturalne (np. marmur, trawertyn, wapień), na cegle i podłożach wiązanych cementem jak lastriko lub beton, jak również na ługoodpornych metalach, drewnie itp.

Sposób użycia:

Przed pracą osłonić aluminium i elementy wrażliwe na alkalia. Oczyszczanie kamienia: Podłoże obficie zmoczyć wodą, następnie nanieść WENDRO szczotką lub pędzlem nylonowym z dołu do góry, pozostawić na ok. 30 minut (czasem czas należy wydłużyć do wielu godzin) i zmyć wodą pod ciśnieniem. Na gładkich powierzchniach wskazane jest wstępne usunięcie zanieczyszczeń i resztek preparatu szpachelką. Nieodzowne jest płukanie podłoża do zaniku pienienia (temp. wody max. 40ºC); sprawdzić pH podłoża i ew. neutralizować np. 5% roztworem kwasu octowego. Usuwanie lakieru: WENDRO nanieść na suchy lakier tak grubo, jak tylko to możliwe. Czas działania zależy od rodzaju oraz grubości powłok i wynosi nawet do kilku dni. Zaschnięta pasta nie działa; należy więc ją co pewien czas zwilżać wodą lub osłonić folią. Co pewien czas w różnych miejscach sprawdzać działanie preparatu. Rozmiękłą farbę usunąć szpachelką, a jej resztki zmyć ciepłą wodą używając szczotki wzgl. myjni ciśnieniowej, jak w przypadku kamienia.

W przypadku oczyszczania drewna, samo zdjęcie powłok malarskich z jego powierzchni będzie niewystarczające (odsłonięta sinica, bejce itp.); w takich przypadkach wobec zamiaru lakierowania bezbarwnego przydatny będzie preparat LEUTINEX ®.