Chemia elewacyjna Oczyszczanie

Murolin 3

Op. zł/1kg (netto) cena opakowania (netto) cena opakowania (brutto)
1 kg 52,00 zł 52,00 zł 63,96 zł
5 kg 45,80 zł 229,00 zł 281,67 zł
10 kg 44,50 zł 445,00 zł 547,35 zł

Opakowania: 1 kg, 5 kg, 10 kg

Bardzo silny koncentrat zawierający kwasy mineralne (HF, HCL) i substancje powierzchniowo czynne, usuwający ekstremalnie zwarte zanieczyszczenia pochodzenia atmosferycznego, do stosowania na cegle i na kamieniach naturalnych niewrażliwych na kwasy.

Opis produktu:

MUROLIN 3 jest bardzo mocnym koncentratem zawierającym kwasy mineralne, przeznaczonym do usuwania ekstremalnie silnych zanieczyszczeń organicznych i nieorganicznych z podłoży mineralnych niewrażliwych na kwasy. W przypadku mało opornych zabrudzeń MUROLIN 3 można rozcieńczać wodą.

Obszary zastosowań:

MUROLIN 3 przeznaczony jest do oczyszczania podłoży mineralnych takich jak granit, ubogie w wapień piaskowce, cegła, klinkier i ceramika budowlana, a także do oczyszczania materiałów wiązanych cementem jak lastriko kamienie sztuczne oraz innych podłoży nie zawierających wapienia i nie wrażliwych na kwasy. Przydatność preparatu należy sprawdzić przez wykonanie próby.

Preparat jest przeciwwskazany dla stali, metali kolorowych i lekkich, jak aluminium lub cynk, a także dla zbrojonego szkła, innych wyrobów ze szkła i dla włókien naturalnych.

Sposób użycia:

Przed rozpoczęciem pracy osłonić przyległe elementy wrażliwe na działanie kwasów. Najpierw gruntownie zmoczyć podłoże wodą, potem nałożyć na nie MUROLIN 3 lub jego roztwór nylonowym pędzlem lub szczotką. Nie dopuszczać do zasychania środka na podłożu (zraszać wodą). Po upływie 5-15 minut płukać wodą pod ciśnieniem do zaniku pienienia; gorąca woda intensyfikuje działanie środka. W razie potrzeby zabieg powtórzyć. Kontrolować oddzia-ływanie środka na podłoże, pracować małymi odcinkami z dołu do góry, dbając o zachowanie mokrej powierzchni poniżej. Na koniec spłukać podłoże z góry na dół.

Preparatu lub jego resztek nie wylewać do gruntu, wód ani do kanalizacji deszczowej. Przestrzegać lokalnych reguł dot. ścieków!