Chemia elewacyjna Oczyszczanie

Murolin 2

Op. zł/1kg (netto) cena opakowania (netto) cena opakowania (brutto)
1 kg 49,00 zł 49,00 zł 60,27 zł
5 kg 45,20 zł 226,00 zł 277,98 zł
10 kg 43,90 zł 439,00 zł 539,97 zł

Opakowania: 1 kg, 5 kg, 10 kg

Silny koncentrat zawierający kwas mineralny (HF) i substancje powierzchniowo czynne, do usuwania zwartych zanieczyszczeń pochodzenia atmosferycznego, do stosowania na cegle i na kamieniach naturalnych niewrażliwych na kwasy.

Opis produktu:

MUROLIN 2 jest mocnym koncentratem zawierającym kwasy mineralne, przeznaczonym do usuwania silnych zanieczyszczeń organicznych i nieorganicznych z podłoży mineralnych niewrażliwych na kwasy. MUROLIN 2 można rozcieńczać wodą w stosunku do 1:5; w ekstremalnych przypadkach dopuszczalna jest praca koncentratem.

Obszary zastosowań:

MUROLIN 2 przeznaczony jest do oczyszczania podłoży mineralnych takich jak granit, ubogie w wapień piaskowce, cegła, klinkier i ceramika budowlana, a także do oczyszczania materiałów wiązanych cementem jak lastriko kamienie sztuczne oraz innych podłoży nie zawierających wapienia i nie wrażliwych na kwasy. Przydatność preparatu należy sprawdzić przez wykonanie próby. Preparat jest przeciwwskazany dla stali, metali kolorowych i lekkich, jak aluminium lub cynk, a także dla zbrojonego szkła, innych wyrobów ze szkła i dla włókien naturalnych.

Sposób użycia:

Przed rozpoczęciem pracy osłonić przyległe elementy wrażliwe na działanie kwasów. Najpierw gruntownie zmoczyć podłoże wodą, potem nałożyć na nie MUROLIN 2 lub jego roztwór nylonowym pędzlem lub szczotką. Nie dopuszczać do zasychania środka na podłożu (zraszać wodą). Po upływie 5-15 minut płukać wodą pod ciśnieniem do zaniku pienienia; gorąca woda intensyfikuje działanie środka. W razie potrzeby zabieg powtórzyć. Kontrolować oddziaływanie środka na podłoże, pracować małymi odcinkami z dołu do góry, dbając o zachowanie mokrej powierzchni poniżej. Na koniec spłukać podłoże z góry na dół.
Preparatu lub jego resztek nie wylewać do gruntu, wód ani do kanalizacji deszczowej. Przestrzegać lokalnych reguł dot. ścieków!