Chemia elewacyjna Oczyszczanie

Covexan

Op. zł/1kg (netto) cena opakowania (netto) cena opakowania (brutto)
1 kg 39,30 zł 39,30 zł 48,34 zł
5 kg 37,60 zł 188,00 zł 231,24 zł
10 kg 36,20 zł 362,00 zł 445,26 zł

Opakowania: 1 kg, 5 kg, 10 kg, 20 kg

Łagodny, kwaśny koncentrat zawierający biologicznie czynne kwasy mineralne, usuwający trwałe osady i zanieczyszczenia z cegły i z wszystkich kamieni naturalnych niewrażliwych na kwasy. Preparat biodegradalny.

Opis produktu

COVEXAN jest łagodnym koncentratem, nie zawierającym kwasu solnego ani azotowego. Regulatory lepkości uniemożliwiają wnikanie substancji czyszczących do podłoża a specjalna kombinacja kwasów organicznych, mineralnych, substancji biologicznie czynnych i alkoholi umożliwia usuwanie trwałych zanieczyszczeń. COVEXAN nie niszczy kamienia, jest łatwy w użyciu; jest biologicznie rozkładalny.

Obszary zastosowań

COVEXAN można stosować na kwasoodpornych kamieniach jak piaskowce krzemianowe, granit, bazalt itp. oraz na wypalanych materiałach mineralnych, jak klinkier, cegła, licówka, terrakota oraz szkliwione i nie szkliwione cegły i płytki. Przydatność preparatu sprawdzić przez wykonanie próby.

Sposób użycia

Przed rozpoczęciem pracy osłonić przyległe elementy wrażliwe na działanie kwasów. Najpierw gruntownie zmoczyć podłoże wodą, a następnie nałożyć na nie COVEXAN nylonowym pędzlem lub szczotką. Na mniej zanieczyszczonych podłożach można stosować preparat rozcieńczony wodą. Nie dopuszczać do zasychania środka na podłożu (zraszać wodą). Po upływie 10-15 minut płukać wodą pod ciśnieniem do zaniku pienienia; gorąca woda intensyfikuje działanie środka. W razie potrzeby zabieg powtórzyć.

Pracować małymi odcinkami z dołu do góry, dbając o zachowanie mokrej powierzchni poniżej. Na koniec spłukać podłoże z góry na dół.

Preparatu lub jego resztek nie wylewać do gruntu, wód ani do kanalizacji deszczowej. Przestrzegać lokalnych reguł dot. ścieków!
Temp. pracy: od +5 do +35ºC (optymalna: +20 do 25ºC)
Zużycie: zwykle ok. 150–300 g/m2