Chemia elewacyjna Antygraffiti

UniCoat 5000

Opakowania: 1 kg, 5 kg, 10 kg

2-składnikowa poliuretanowa bezbarwna powłoka antygraffiti w formie emulsji wodnej, (syst. trwały).

Opis produktu:

UniCoat 5000 jest 2-komponentową powłoką poliuretanową, bezbarwną, odporną na ścieranie i zadrapania. Dzięki wysokiej odporności chemicznej stosowany jest jako podkład pod system preparatów COATEX SPECIAAL NV.

Obszary zastosowań:

UniCoat 5000 można stosować na betonie, tynku, na systemach dociepleń, powłokach malarskich i na wielu podłożach niechłonnych wrażliwych na rozpuszczalniki, np. metale powlekane. elewacyjne płyty kompozytowe itp.

UniCoat 5000 nie zawiera rozpuszczalnika, jest więc wskazany na mineralne systemy dociepleń na styropianie i innych materiałach spienionych, na żywicach sztucznych i lakierowanych elementach budowlanych.

Przydatność UniCoat 5000 na danym podłożu należy sprawdzić przez założenie reprezentatywnej próby. Ze względów optycznych wskazane jest dopasowanie granicy powłoki do linii podziałów architektonicznych na elewacji.

Sposób użycia:

Z uwagi na ryzyko wystąpienia wykwitów pod powłoką, należy usunąć ew. przyczyny zawilgocenia ściany (uszczelnienie spoin, naprawa odwodnienia itp.). Podłoże musi być czyste i suche; należy osłonić szkło i przyległe elementy elewacji. Bardzo chłonne podłoża wymagają wstępnej stabilizacji chłonności przez impregnację gruntem AC100.

Komponenty A i B wymieszać mechanicznie dodając stopniowo składnik B do składnika A. Po ok. 3 minutach mieszania, po uzyskaniu jednorodnej mieszaniny, pozostawić mieszaninę na ok. 5 min w celu ew. uwolnienia się pęcherzyków powietrza.