Chemia elewacyjna Antygraffiti

Coatex Special NV

Powłoka antygraffiti dla mineralnych i organicznych podłoży, w wersji „połysk” i „mat”, bezbarwna i barwiona (wg palet RAL–NCS) – system trwały.

Opis produktu:

COATEX SPECIAAL NV jest bezbarwna 2-komponentowa powłoka poliuretanowa, twarda, odporna na ścieranie i zadrapania. Dzięki wysokiej odporności chemicznej chroni długo i skutecznie podłoże przed graffiti i brudem atmosferycznym. COATEX SPECIAAL NV nie jest paroprzepuszczalny, natomiast redukuje dyfuzje CO2, dzięki czemu spowalnia proces karbonatyzacji.

Obszary zastosowań:

COATEX SPECIAAL NV można stosować na wszystkich chłonnych podłożach, jak kamień naturalny i sztuczny, beton, tynk, mineralne i dyspersyjne systemy tynków i powłok malarskich (w tym systemy dociepleń) i na wielu podłożach niewrażliwych na rozpuszczalniki, jak np. metale niepowlekane. Przydatność powłoki na danym podłożu należy sprawdzić przez założenie reprezentatywnej próby. Ze względów optycznych wskazane jest dopasowanie granicy powłoki do linii podziałów architektonicznych na elewacji.

Sposób użycia:

Z uwagi na ryzyko wystąpienia wykwitów pod powłoką, należy usunąć ew. przyczyny zawilgocenia ściany (uszczelnienie spoin, naprawa odwodnienia itp.). Podłoże musi być czyste i suche; należy osłonic szkło i przyległe elementy elewacji. Bardzo chłonne podłoża wymagają wstępnej impregnacji gruntem AC100.

Komponenty A i B intensywnie wymieszać mieszadłem w stosunku podanym na opakowaniu, unikać tworzenia się pęcherzyków powietrza, aż do uzyskania jednorodnej mieszaniny. Uważać, aby na dnie nie powstał osad; w szczególnych przypadkach ciągle mieszając można dodać do 10% rozpuszczalnika. Tak przygotowany materiał przy temp. 20ºC nadaje się do użycia przez 3-8 godzin.

COATEX SPECIAAL NV nanosić krótkowłosym pędzlem, wałkiem o krótkim włosie lub możliwie bezmgłowym natryskiem (niskociśnieniowym pistoletem lakierniczym wzgl. „airless” dysza Ø1,5-2mm). Unikać zacieków i kropli, w czasie schnięcia chronić przed deszczem. Uwaga! Wady powstałe przy aplikacji