Chemia elewacyjna

Konserwacja – zadanie naszych czasów

Utrzymanie zabytków w dobrym stanie wymaga właściwej pielęgnacji, do czego potrzebne są przemyślane i profesjonalne działanie w zakresie konserwacji obiektów stworzonych z kamienia. Dzięki temu możliwe jest usunięcie wszelkich, nawet najtrudniejszych zanieczyszczeń, a także zabezpieczenie przed zniszczeniem pięknej powierzchni. Z naszymi preparatami możliwe są kompleksowe działania, obejmujące chociażby usunięcie przyczyny powstawania wilgoci, zanieczyszczeń i drobnoustrojów oraz uzupełnienie powstałych ubytków.

czytaj więcej...

Hydrodynamiczne mycie kamienia

Skuteczne usunięcie zalegających na powierzchni zanieczyszczeń jest możliwe poprzez hydrodynamiczne mycie kamienia, do którego wykorzystywane są środki chemiczne oraz myjka ciśnieniowa. Z pomocą tej metody można sobie poradzić z tłustymi zanieczyszczeniami, pozostałościami farb, ale również skutkami negatywnego oddziaływania warunków atmosferycznych. Do ochrony przed destrukcją stosowane są z kolei odpowiednie preparaty. Optymalną porą dla wykonywania prac jest wiosna lub jesień, gdy panuje umiarkowana temperatura powietrza.

czytaj więcej...

Impregnacja

W celu ochrony zabytków stworzonych z kamienia przed zagrożeniami dla ich trwałości stosowana jest impregnacja. Wykorzystywanie do tych działań naszych środków pomaga zrealizować różne etapy zabezpieczenia, do których należy chociażby dezynfekcja powierzchni czy konsolidacja struktury kamienia. W wyniku tych działań otrzymamy powierzchnię bardziej wytrzymałą, która przez dłuższy czas zachowa swój wygląd. W naszym asortymencie można znaleźć wszelkie rodzaje produktów do impregnacji, zarówno wodne, jak i rozpuszczalnikowe.

czytaj więcej...

Antygraffiti

Amatorskie malowidła mogą zniszczyć wygląd ścian, dlatego skuteczne poradzenie sobie z nimi, a także zabezpieczenie przed aktami wandalizmu w przyszłości umożliwiają preparaty pochodzące z serii antygraffiti. Do różnych zastosowań służyć mogą chociażby takie środki jak zmywacze, grunty, a także powłoki i impregnaty. Użycie tych preparatów pozwala na ochronę przed przeniknięciem barwy do struktury kamienia. Dysponujemy również środkami, które spełniają normy ekologiczne i są bezpieczne dla środowiska.

czytaj więcej...